Доброго дня всім!
Сьогодні у нас з Вами виховна година до Дня пам’яті та примирення
«НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ'ЯТІ ВОГОНЬ…»
Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
Весна іде квітчасто, гордо, юно,
Як втілення найчарівніших снів.
О весно красна, ти ще не забула
В історії своїх жахливих днів?
Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
І травень знов і знову нагадає,
Як із життя ішли його сини.
Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила,
Священним вічним сном в могилах сплять.
На українських землях війна тривала 1225 днів і ночей, з 22 червня 1941 року по 28 жовтня 1944 року. За роки війни представники України одержали 2,5 млн. орденів та медалей, 2072 українці отримали звання Героя Радянського Союзу. Страшні сліди залишила війна. Тільки на території України в руїни і згарища було перетворено 714 міст і 28 тисяч сіл. 334 населені пункти в Україні були спалені фашистами разом зі всіма мешканцями. Найбільшим містечком, знищеним під час війни, стала Корюківка Чернігівської області. За 2 дні із 1300 будинків були спалені 1290, вбито і спалено – 7 тисяч мешканців містечка. Скільки горя, скільки страждань за цими цифрами.
8 травня 1945 року представники німецького верховного командування підписали в передмісті Берліна акт про капітуляцію збройних сил фашистської Німеччини. Ворог здався. Переможне завершення ІІ Світової війни значило крах гітлерівського "нового порядку", звільнення поневолених народів Європи, врятування світової культури і цивілізації від фашизму.
День 9 травня став Днем Перемоги, великим святом всього людства.
1418 днів і ночей. Кожен день, як рік, кожен рік, як століття. Все витримали і перемогли. Перемогли тому, що вели війну вітчизняну, справедливу. Перемогли тому, що відстоювали свою Батьківщину, право на щастя, на життя.
Пропоную переглянути матеріали за посиланнями:
- Презентація «До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» ( підготовлена Донецьким ОБЛІППО у 2019 році) https://drive.google.com/file/d/1zIMI_3gRwHo0BIg2s5EZN_H8ZFyRyer6/view?usp=sharing.
- Інформаційний матеріал Українського інституту національної пам’яті до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/informaciyni-materialy-do-vidznachennya-dnya-pamyati-ta-prymyrennya-i-dnya-peremogy-nad-nacyzmom-u-drugiy-svitoviy-viyni.
- Матеріали виставки Українського інституту національної пам’яті «Українська Друга світова»: http://www.ww2.memory.gov.ua/vystavka/
|